Néhány hete még a nézők és a kritikusok is éltették az új Amerika kapitány filmet. Steve Rogers kalandja minden eddiginél ütősebb volt, és végre kijelenthettük, hogy méltó feldolgozást kapott a Marvel, egyik legtöbbször megfilmesített hőse. Azonban nem mindig virágzott, sőt… néha kegyetlenül le tudták rombolni a hős renoméját. A 90-es években Albert Pyun próbálta meg a vászonra álmodni a kék ruhás pajzsos figurát, ám belebukott, méghozzá nem is kicsit.
A történetről csupán annyit, hogy Red Skull olasz volt… igen olasz… A lényeg az, hogy Vörös Koponya gonosz, és utálja Amerika kapitányt. A II. világháború idején a Fehér Ház ellen indít rakétatámadást, amit a Kapitánynak sikerül megakadályoznia, ám fél évszázadra a jégbe fagy Alaszka havas vidékén. A 90-es években szabadul ki, és próbálja meg utolérni magát, de sajnos rá kell döbbennie, hogy Vörös Koponya még mindig él és gonoszabb, mint valaha…
Adott egy remek hős, és adott egy évforduló. Na vajon sikerül méltó módon megünnepelni Amerika kapitány 50. évfordulóját? Természetesen nem, sőt annyira nem, hogy még a mozikba sem jutott el a film, mert a tesztvetítések során nagyon lehurrogták Pyun alkotását, amit a látottak után meg is tudok érteni. Nem az a fő gond a filmmel, hogy nincs a történet jól megírva, még az sem akkora probléma, hogy az operatőr gyenge produkcióval rukkolt elő. Ezt még igenis le lehetett nyelni, de azt, hogy nem volt egy épkézláb dialógus a filmben, valamint Rogers és a csaja a „legszebb” szappanoperákat idézték a jeleneteikkel, na azt már nem. Néha már vártam, hogy kis rózsaszín szívecskék jelenjenek meg a fejük felett.
Igazság szerint a főhőssel nem is volt nagy gond. Matt Salinger egészen jól alakította Rogerst, és rajta látszódott, hogy megpróbálja komolyan venni a komolyan vehetetlent. Mindezt tette egy olyan ruhában, amit szerintem valamilyen kis farsangi kölcsönzőből béreltek ki, úgyhogy kijelenthető, hogy nem volt könnyű dolga. Emellett feltűntek még olyan nevek is, mint Ned Beatty vagy Ronny Cox, tehát azért voltak pozitív jelek is a filmben, de összességében elenyésző volt.
A 1990-es Amerika kapitány egy totális csőd lett végül, ami azért is lehetett nagyon fájó akkoriban, mert nem volt se előtte, se utána egy jó darabig értékelhető Kapitányos film, így a rajongóknak maradtak a képregények. Tehát csak nagyon nagy hardcore rajongóknak ajánlom a filmet, mert amúgy mindenki kerülje el jó messzire. 3,5/10