Július vége felé olyan dolog történt, amire még nem volt példa a filmtörténelemben. Kiszivárgott az internetre az Expendables 3 végső verziója egy screener változatban. Ez a jelenség december és január környékén az Oscarra jelölt alkotások esetében nem meglepő dolog, de a blockbusterek esetében már annál inkább, ugyanis a film világpremierje még napokra volt a kiszivárgás pillanatától, így a nézők idő előtt fogyaszthatták Arnoldék tesztoszteronbombáját. Ez valószínűleg hatalmas érvágás volt mind a stúdiónak, mind Stallonééknak, akik így rengeteg nézőtől estek el, pláne hogy a film nem ért fel az első kettő szintjéhez sem. Tehát röviden összefoglalva, kettő az egyben bukás a Feláldozhatók 3.
A Feláldozhatók már rengeteg küldetésen vettek részt. Barneyék talán már nem is a régiek, de az élet nem hagyja őket nyugdíjba vonulni, ugyanis feltűnik Barney régi társa, Conrad Stonebanks, aki minden eddiginél nagyobb feladat elé állítja a Feláldozhatókat. A csapatnak szüksége is van a vérfrissítésre, így kénytelenek új katonák után nézni…
Az első rész nagy húzás volt Stallonétól, a második szintén nagyon ütősre sikeredett az új szereplőknek hála, majd jött a harmadik rész, melynek végül nagyobb lett a füstje, mint a lángja. Az előzetesek, a poszterek és egyéb reklámok azt jelezték, hogy itt bizony egy brutálisan nagy nyugdíjas bulinak nézünk elébe, ami végül eléggé döcögősre sikeredett. Annak ellenére, hogy ez a film volt a leghosszabb a három közül, ebben volt a legkevesebb ütős beszólás. Kevés poén, még kevesebb utalás jellemezte a Feláldozhatók 3-at, melyből végül pont azt ölték ki, ami miatt ezeket a filmeket elkészítették. Ugyan voltak benne remekbeszabott részek, egysorosok, de jóval több kellett volna a sikerhez. Pont ebben a részben kellett volna a legtöbb utalásnak elhangzania, ugyanis itt mutatkozott meg igazán a drámai hangulat, mely a sztárok életkorára utalt. Stallone dialógusa meg is adta ehhez az alaphangulatot:
SPOILERES idézet következik a filmből:
„Stallone - Tudjátok, nehéz ezt mondanom, de egykor... ti voltatok a legjobbak. Talán még most is... de semmi nem tart örökké. Akármennyire is nehéz ezt hallani... nem a mi jövőnk többé. Szerencsétlenségünkre... mi már a múlt vagyunk.
Statham - Nem tudsz túllépni rajta?
Stallone - Ahogy én látom... ha folytatjuk ezt az életet... az egyetlen, ahogy ez végződhet... mindannyiunk számára... egy gödör a földben, amit mindenki leszar. Ha így kell elmennem, tudok vele élni... Amivel nem tudok... nem akarok együtt élni... hogy titeket is magammal rántalak.”
Talán sablonos, talán közhelyes, de pont ez az, ami a sava borsát jelenti a Feláldozható filmeknek. Szórakoznak benne a sztárok, kifigurázzák saját magukat, (Snipes vallomása is hatalmas volt) és egy cseppet sem veszik komolyan az egészet. Nem akarnak nagyot markolni, sőt… ezeket a filmeket talán már nem is nekünk készítik elsősorban, hanem saját maguknak. Egy utolsó kaland, mert tudják, hogy az ő idejük már leáldozott. Rengeteg önirónia jellemzi ezeket a filmeket, és én ezért is vagyok nagy rajongója a szériának.
Azonban ebből a filmből mégis hiányzott az, hogy felhőtlenül tudjak szórakozni. Hiányzott a remek zene, hiányzott Statham és a többi öreg, mert a forgatókönyvnek hála velük is kevesebbet találkozhattunk. Hiányzott Arnold és Snipes is, mert sajnos Ők sem kaptak elég teret. A film nem lett volna rossz, voltak jó ötletek benne. Főleg, hogy Banderas és Gibson is remekül hozták a szerepüket, de a forgatókönyv mindent szétbaszott. És ezért haragszok is a produkcióra.
A Feláldozhatók 3 végül ott lesz az év legnagyobb csalódásai között, mert bár így is élveztem, így is tudtam röhögni az öregeken, de mindez kevés volt az igazi szórakozáshoz. Egy félresikerült buli képét formálta meg a film, ahol semmi sem akart jól működni, és az erőlködéstől izzadságszagúra sikeredett az egész. A CGI-ről ráadásul még nem is beszéltem, de talán jobb is… kritikán aluli volt. 6/10