Csakúgy mint a legtöbb díjátadónál az Oscar-gála történelmében is megtalálhatóak a nagy vesztesek, a mellőzöttek, a nyertesek, és a rekorderek is. Idén sem volt ez másként, és úgy gondolom, hogy miután megtudtuk a jelöltek névsorát illene összeszedni néhány nagy vesztest.
Nézzük is hát, hogy kik maradtak le a döntőről. (Azt nem említem meg, hogy ki helyett kéne ott lennie az adott filmnek, színésznek, mert azt döntse el mindenki maga.)
Legjobb látvány: Acélember, Tűzgyűrű
Bár az már tudható volt, hogy az Acélember nem lesz ott a döntőben, mert már korábban kihúzták a nevezettek listájáról, de véleményem szerint illene ott lennie a Zack Snyder által rendezett filmnek, hiszen akár tetszik, akár nem, látványos volt a Superman, és a vele együtt létrehozott zúzda.
A másik nagy hiányzó a Tűzgyűrű, mely látványügyileg az egyik legerősebb volt a 2013-as esztendőben, ennek ellenére nincs ott a végső ötösben, és ez azért nagy érvágás Guillermo del Toronak akárhogy is nézzük. Ha filmként nem is funkcionált tökéletesed, de látványban mesteri volt.
Legjobb férfi főszereplő: Joaquin Phoenix – A nő / Tom Hanks – Phillips kapitány
Joaquin Phoenix az egyik olyan élő színész, akinek már rég kijárt volna a díj, és most még jelölést sem kapott, holott sok helyen lehetett olvasni, hogy most is ott lehet majd a jelöltek között, és akár még győztes is lehet. Bár a filmet még nem láttam, így nem tudok érdemben nyilatkozni róla, de az előzetesek alapján én vártam, hogy ott legyen a neve, így meglepett a kimaradása.
Tom Hanks ha filmben szerepel, akkor a legtöbbször oda is teszi magát, így sokszor várhatjuk őt a végső ötösbe, de most nem sikerült oda bejutnia, pedig nem játszott rosszul, sőt a legtöbb helyen várták is, hogy jelölést kapjon, de végül elmaradt. Fájó lehet neki, de azért nem fog a kardjába dőlni, hiszen 2 Oscart már zsebre vágott korábban.
Legjobb férfi mellékszereplő: Daniel Brühl – Rush
Daniel Brühl vagy Niki Lauda, már magam sem tudom, hogy melyik játszott a filmben, mert annyira hiteles volt a filmvásznon a karakter. Számomra ez az egyik nagy meglepetés (negatív értelemben), mert Brühl igenis megérdemelte volna, hogy ott legyen a végén, de a zsűri nem így gondolta. Így viszont szerintem Jared Leto lett a fő esélyes, pedig a német beleszólhatott volna a végső győzelembe.
Legjobb rendező/ Legjobb film: Ron Howard – Rush
Lehetséges, hogy a Rush legnagyobb hibája, hogy a Forma-1-ről szól, ami a tengerentúlon nem mondható túlságosan népszerűnek. Ugyan futamokat szoktak rendezni, de azért na… ezzel viszont megpecsételődött mind Howard, mind a film sorsa, holott a Rush egy remekül megrendezett autóversenyes életrajzi film. Ezt a kombinációt ritkán lehet látni, pláne úgy, hogy még minőségi is lesz az adott film. Itt tökéletesen működött minden, és alaphangon is 3 jelölést kapnia kellett volna. Lehetséges, hogy Ron Howard jobban járt volna, ha NASCAR filmet rendez, az tuti tarolt volna…
Legjobb zene: Acélember – Hans Zimmer
Na jó… ez azért tényleg meglepett, mert szerintem a legjobb filmzene az Acélembert illeti. Miért? Részletezni nem nagyon kell, egyszerűen csak meg kell hallgatni, hogy Hans Zimmer mennyire kitett magáért, és hogy újfent minőségi filmzenével örvendeztetett meg bennünket.