Számtalan feldolgozást kapott már a Rómeó és Júlia, hiszen a könyven kívül láthattuk már filmben és színházi darabként is, de 2009-ig a darkos, horror kiadás még hiányzott Shakespeare klasszikusából (legalábbis én nem tudok róla, hogy lenne). Noha, nem kell szó szerint érteni a hasonlatot, de lényegében mégis egy klasszikus szerelmi történetről van szó, amit megfűszereztek a már jól ismert Underworld világgal. Len Wiseman lelépett, a helyét pedig Patrick Tatopoulos vette át, aki csalódást keltő produkciót tett le az asztalra.
Úgy tűnik, mintha a sötét világ arisztokratái, a vámpírok és pórjai, a farkasemberek, örökké gyűlölték és irtották volna egymást. Pedig ez nem volt mindig így: évszázadokkal ezelőtt még béke volt a vérszívók magasabb és alacsonyabb rendű fajai között. Vagy legalább is nem volt háború. A Lycanok - a vérfarkasok - akkor még a vámpírok rabszolgái voltak. Ám eljött egy harcos, öntudatos szörny, Lucian, aki a vámpírok királya ellen vezette borzasztó népét…
Az a legnagyobb probléma ezzel az alkotással, hogy a korábbi két Underworld epizódban szinte minden tizedik percben felelevenítették már a Vérfarkasok lázadásának történetét. Lucian a hős szerelmes, elveszíti asszonyát, mert a rideg és kíméletlen Viktor kivégzi a saját lányát az árulása miatt. A vérvonalak nem kereszteződhetnek, a vámpírok továbbra is felsőbbrendűek… legalábbis szerintük.
A harmadik rész története épp ezért, már a film megjelenése előtt tiszta volt mindenki számára, egyedül a hosszabb és bővebb tálalás hiányzott. De vajon tényleg hiányzott ez az Underworld szériából? Egyáltalán nem, mégpedig azért, mert tényleg ismert volt a történet, semmi újat nem adott a franchisehoz, de még csak jobb sem lett, mint elődei. Épp ezért egy teljesen felesleges, csak és kizárólag pénzlehúzás céljából levezényelt alkotás a Vérfarkasok lázadása, ami bár vizuálisan egész pofásra sikeredett, de önmagában egy erőtlen, érdektelen, gyenge film lett, ami miatt messze elmaradt az előző két felvonástól.
Azonban azt nem állítom, hogy nézhetetlen lenne, mert a vérfarkasok színt tudnak vinni a játékidőbe, de Kate Beckinsale hiányában nem ugyanaz az Underworld, mint korábban. Így viszont nem igen lehet dicsérni az alkotást. 5/10