Michael Bay nem egy egyszerű eset, mégpedig azért, mert képes olyan dolgokra is, amire csak nagyon kevesen a mai Hollywoodban. A legnagyobb szemetet is el tudja adni az emberek többségének. Imád robbantani, imádja a popcorn illatát, és végtelenül imádja, hogy nem kell megfeszülnie azért, hogy sikeres legyen. Épp ezért sokan szeretik, de közben rengetegen utálják is azért, amit csinál. De vajon tényleg olyan rossz ő, mint amilyennek beállítják? Tényleg ő lenne Hollywood egyik legnagyobb problémája? Nem hinném…
Bay ugyanis nem csinál más, mint megalkotja a látványorgiával teletűzdelt, giccses és cukormázas filmjeit, amik az átlagember szükségleteit kielégítik. Ennyi, nem több, és nem is szabad, hogy több legyen, ugyanis Bay ehhez ért, ezt tudja mindenkinél jobban kimaxolni! Épp ezért, ha kicsit visszatekintünk a múltba, akkor észrevehetjük, hogy van néhány olyan alapanyag, amik pont arra várnak, hogy Bay előássa őket a múltból és felvigye őket a vászonra egy látványos és szórakoztató film formájában. Íme 5+1 rajzfilm, amik Michael Bay rendezésére várnak.
No, biztos nem ez az a film, amit mindenki tűkön ülve várna, de egy jól sikerült casting és egy akciódús előzetes azért meg tudná változtatni a legtöbb ember véleményét az egész Pindúr Pandúrok projektről. Mégpedig azért, mert, ha önmagában nem is egy elsőosztályú rajzfilmről van szó, az akciózásra és a humorra sosem lehetett panasz, amikor a Cartoon Networkön feltűntek Puszedliék. Egy szuperhősös akciómozi keretein belül pedig a látványra se lenne panasz, így minden adott lenne ahhoz, hogy egy sablonos popcorn filmet kapjunk, ami szép kis summát hoz az adott stúdiónak. Utónium professzor szerepében természetesen egy George Clooney-t, Moho Jojó szerepében pedig egy jó Andy Serkis-t tudnék elképzelni.
Plot: „A sorozat főhősei, a három Pindúr pandúr. Szuper erővel rendelkező kislányok, akiket Utónium professzor teremtett. Utónium professzor egy feltaláló, aki só, cukor és minden mi jó, ezekből az összetevőkből, akarta megteremteni, a tökéletes kislányokat. De véletlenül hozzá kevert még egy alkotó elemet, az X-vegyszert. Így jöttek létre a Pindúr pandúrok, akik megfogadták, hogy Bogárfalva védelmére teszik fel életüket…”
2. A kullancs
Nyomozós vígjáték Michael Baytől! A The Tick címet viselő rajzfilm a 2001-02-es esztendőben már ugyan kapott egy élőszereplős feldolgozást sorozat formájában (imdb-s pontszámot látva nem is lehetett rossz), de a kék ruhás, kigyúrt Kullancs megérdemelne egy nagyköltségvetésű mozis verziót is, amiben kedvére ügyködhetne a különböző feladatain Artúrral egyetemben. A Pain & Gain és a Bad Boys filmeknél már megmutatta Bay, hogy ért a humorhoz is!
Plot: „A Kullancs, ez a kék színű, 2 mázsás, félelmet nem ismerő, megállíthatatlan, de lágy szívű nyomozó hihetetlenül mulatságos kalandokba keveredik munkája során. Megbízható társával, a vakítóan fehér öltönyt viselő Arthúrral együtt küzdenek a bűnözés ellen, és a vilgá legfurább gonosztevőinek nyomába erednek…”
3. Mega Man
Mega Man a 80-as években robbant be a játékvilágba a Capcom által, majd vált igazi nagyágyúvá a későbbi években. Először még a játékipart hódította meg, majd jött a televízió, ahol egy Japán-Amerika koprodukció eredményeként élt meg 2 évadot és 27 epizódot a 90-es évek közepén. Azóta kisebb nagyobb hullámvölgyekkel, de a mai napig fejlődik a Mega Man franchise. Michael Bay pedig új szintre emelhetné a kék páncélban kalandozó Mega Man életét, ha időt áldozna arra, hogy felvigye őt a filmvászonra. Robotok, akció, világmegmentése (USA), azaz tökéletes Bay alapanyag.
Plot: „Dr. Thomas Light and Dr. Albert Wily robotokon dolgoznak, hogy a munkájukkal segítsék az átlagemberek életét. Dr. Wily azonban másra használná a kifejlesztett eszközöket, így egy átprogramozás után az ártalmatlan robotok harci gépekké változtak, amik nagy veszélyt jelentettek az emberiségre nézve. Miután Dr. Thomas Light értesült erről az esetről, megalkotta Mega-Man-t, hogy az ő segítségével akadályozza meg Albert Wily gonosz tervét…”
A 90-es évek egyik, ha nem a legnagyobb és leghíresebb amerikai rajzfilmje volt az 1990-ben megjelenő, majd 6 éven keresztül futó, 113 epizódot megélő Bolygó kapitánya, ami nem csak az amerikai gyerekek, de sok európai óvodás kissrác életét tette boldogabbá arra a 30 percre, amíg a műsoron volt a kék színű szuperhős. Michael Bay lenne talán a legjobb arra a feladatra, hogy felvigye a filmvászonra azt a hőst, aki nem csak egyszerűen megmenti a Földet a pusztulástól, de szemlélteti, hogy mi, mennyire káros a környezetre. Egyfajta tanulólecke is lenne sok ember számára még akkor is, ha a legtöbb dologgal tisztában vagyunk már. Környezetvédelmi, illetve társadalmi problémákat bemutató szuperhősfilmből pedig nincsen sok, ráadásul olyan biztos nincs, ami még szórakoztató is. Az alapanyag viszont már lassan 3 évtizede létezik.
Plot: „Gaia, a Föld istene, felébredve hosszú álmából, azt állapítja meg, hogy az emberek nem törődnek eléggé a Földdel. Ezért öt varázsgyűrűt ajándékoz öt fiatalnak, mindegyik gyűrű más-más erőt képvisel: tűz, víz, szél, föld és szív. Ezek külön-külön is használhatóak, de erejüket egyesítve megjelenik A bolygó kapitány, egy nagyon erős, okos, természetfeletti erejű szuperhős, akinek egyetlen gyenge pontja a szennyezett környezet. Legyengíti, megbénítja a nukleáris sugárzás, a szmog, a sötétség.”
5. Utcai cápák (és Extreme Dinosaurs)
Egyik titkos favoritom Bay számára az Utcai Cápák és/vagy Extreme Dinosaurs alapanyag, amik bár nem képviselték az elit minőséget a 90-es években, de voltak olyan tökös és laza akciórajzfilmek, amik megérnének egy misét egy efféle popcorn király számára, hiszen a szórakozás szinte garantált lenne egy Tini Nindzsákhoz, vagy Transformersekhez hasonló film keretein belül. Nyilván nem a 4 cápa, vagy a dínók (bár a Jurassic Park sikerét elnézve, lehet a dínókat jobban megérné megalkotni) váltanák meg a világot, de ha csak a mozis szórakoztatást nézzük, akkor bizony egy fegyverekkel harcoló, a gonosz ellen fellépő mutáns/génkezelt lények lehetséges, hogy jól muzsikálnának. Bay kezében meg pláne…
Plot: „A gonosz Dr. Luther Paradigm ellopja munkatársától a kifejlesztett géntechnológiáját, amivel ötvözni tudja a különböző élőlények DNS-eit. Paradigm ezt arra használja fel, hogy mindenkinél erősebb lényeket hozzon létre, amik segítségével a világ ura lehet. Miután a gonosz, Dr. Robert Bolton-t is eltette láb alól, a fiait is megcélozza az új technológiájával, akik cápák DNS-eit kapják meg. Paradigm terve azonban félresiklik, hiszen a négy fivér az új és erősebb formájukkal, felveszik a harcot a gonosz ellen…”
+1 (Hakos) Kandúr kommandó
Mikor megtudtam, hogy ilyen lista készül, az első cím ami beugrott az a Swat Kats volt. Körülbelül ötévesen megőrültem ezért a rajzfilmsorozatért, a műholdas Cartoon Network legszebb éveit idézi fel bennem, amikor olyanokon függtem, mint a Dexter laboratóriuma, a Scooby Doo vagy éppen a Swat Kats, melyből sajnos elég kevés részt sikerült elkapnom, de az biztos volt, hogy a nyári bringázásaimat a ház körül (kicsi voltam, na!) ehhez a rajzfilmhez igazítottam. Már akkor éreztem, hogy ezt a lazaságot, ami a két pilóta macska kalandjaiból árad nem lehet űberelni. Ez pár éve megerősítést nyert, mikor előkerestem a rajzfilm címét az intróval együtt és ugyanannyira tetszett, mint régen. Egyelőre élőszereplős film nincs tervben, viszont pár napja jött a hír, hogy a rajzfilmsorozatból új részek készülnek. Addig is nézzétek meg az intrót, ami még mindig nagyon metal!